زندگی هوشمند، با طعم هیوندای

0
38 views


شرکت هیوندای، وعده داده است که در CES 2017 حضوری فراتر از نمایش خودروهایش خواهد داشت و در بحث خانه‌های هوشمند و گجت‌های پوشیدنی خبرساز خواهد بود. 

فروش بالای خودروهای هیوندای در جای‌جای جهان و خصوصا امریکا فراتر از انتظار است و رضایت مشتریان از این برند، مدیران آن را به سمت گسترش فعالیت در دیگر شاخه‌های فن‌آوری ‌تشویق کرده است. در این میان هیوندای خبر داده است که در نمایشگاه فن‌آوری‌های الکترونیک لاس‌وگاس (CES) بعدی، روی موضوع خانه‌های هوشمند، روبات‌های پوشیدنی و نمایش نسخه‌ی نهایی خودروی تمام الکتریکی خود متمرکز باشد.  هیوندای معتقد است در آینده‌‌ای نه‌چندان دور، خودروها و رانندگان مثل یک پیکره واحد عمل خواهند کرد. با توجه به اینکه فرصت زیادی تا شروع نمایشگاه CES باقی نمانده است، بررسی اجمالی فن‌آوری‌های نوین هیوندای، خالی از لطف نیست.

هیوندای آیونیک

در CES 2017 قرار است ماشین‌های خودران هیوندای مدل آیونیک (Ioniq) در خیابان‌های لاس‌وگاس، توسط مردم و کارشناسان آزمایش شوند. تست این خودروها با استفاده از واقعیت مجازی در محل نمایشگاه هم فراهم خواهد بود. علاوه بر آن، نوآوری‌های جدیدی که هیوندای روی این خودرو نصب خواهد کرد نیز برای اولین بار عرضه خواهد شد. آیونیک قرار است کم‌مصرف‌ترین و مقرون‌ به‌صرفه‌ترین وسیله‌ی نقلیه جهان در کلاس خود باشد.

 

robot walk

اسکوتر روباتیک

هیوندای در شاخه روباتیک، فعالیت خود را در زمینه‌ی گجت‌های پوشیدنی گسترش داده است. محصول نوآورانه‌ی آن‌ها Micro Mobility نام دارد که با یک بار شارژ کامل، حدود یک و نیم کیلومتر صاحب خود را روی چرخ‌هایش حمل می‌کند. این وسیله دارای مفصل‌هایی است که به‌راحتی خم می‌شوند و با توجه به وزن کمی که دارد، در حالت خاموش مانع از راه رفتن فرد نمی‌شود. از سوی دیگر، این وسیله بر نحوه‌ی راه رفتن صحیح فرد تمرکز داشته و او را از نظر سلامت فیزیکی آنالیز می‌کند. میکرو موبیلیتی قرار است برای افرادی که از معلولیت و یا ناتوانی‌های حرکتی رنج می‌برند، راهگشا و مفید واقع شود. این محصول در هنگام رانندگی فرد با خودروی آیونیک، با رایانه مرکزی خودرو ارتباط برقرار می‌کند و فواید خاصی ازجمله افزایش راحتی راننده را تأمین می‌کند. 

smart house

خانه‌ی هوشمند هیوندای

در یک همکاری مشترک با سیسکو (برند برتر شبکه‌های دیجیتال انتقال اطلاعات)، هیوندای در پی آماده‌سازی طرح جامعی از یک خانه هوشمند است که هماهنگ با ساکنین و خودروی آن‌ها واکنش نشان دهد. بنا به ادعای هیوندای، این فن‌آوری فاصله بین مکان زندگی، محل کار و خودرو را با آرامش و راحتی برای استفاده‌کنندگان آن‌ها پر خواهد کرد. 

(1ستاره2ستاره3ستاره4ستاره5ستاره (به این پست امتیاز دهید)
Loading...)لینک منبع  

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.